Tutaj jesteś

Charakterystyka zabiegu plastyki powiek

26 września 2022 Uroda plastyka powiek

Plastyka powiek to zabieg polecany dla wszystkich osób, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy oczu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek to zabieg, który inaczej nazywany jest blefaroplastyką. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z powiek, zarówno górnej, jak i dolnej. Zabiegi tego typu najlepiej sprawdzają się w przypadku osób, które zmagają się z nadmiarem skóry na powiekach. Może być to związane z wiekiem, ale także może stanowić kwestię związaną z dziedziczeniem.

Wskazania do zabiegu

Wiele osób zastanawia się, czy warto wykonywać plastykę powiek. Przede wszystkim ten typ zabiegu będzie wskazany, gdy człowiek zmaga się z nadmiarem wiotkiej oraz pomarszczonej skóry na powiekach. Warto go rozważyć w przypadku takich problemów zdrowotnych jak podwinięcie lub odwinięcie powieki, a także opadanie powieki górnej. Plastyka powiek będzie także odpowiednia w przypadku, gdy zwiotczenie skóry na powiekach ma niekorzystny wpływ na stan psychiczny człowieka.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do zabiegu plastyki powiek istnieją również pewne przeciwwskazania. W szczególności są one związane z pewnymi stanami oraz schorzeniami w obrębie oczu, które zupełnie uniemożliwiają wykonanie tego zabiegu. Wśród nich można wskazać między innymi toczące się infekcje, zespół suchego oka, a także niektóre choroby oczu. Plastyka powiek nie będzie mogła być wykonana również w przypadku istnienia pewnych chorób ogólnoustrojowych. Jest to na przykład cukrzyca lub niewydolność serca.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu plastyki powiek należy się w odpowiedni sposób przygotować, uwzględniając aktualne zalecenia. Przede wszystkim powinno się zrezygnować z używek, takich jak palenie papierosów oraz picie alkoholu co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Warto stosować zdrową i dobrze zbilansowaną dietę, a także rozpocząć suplementację witaminy C oraz rutyny.

Efekty plastyki powiek

Efekty takiego zabiegu jak plastyka powiek są bardzo korzystne, dlatego w obecnych czasach coraz więcej osób się na niego decyduje. Dzięki plastyce powiek możliwe będzie zwiększenie swojego pola widzenia, a także uniesienie oraz lifting powiek. Zmniejszona zostanie również widoczność tak zwanych worków pod oczami. Osoba po plastyce powiek będzie miała szansę uzyskania świeżego i młodego wyglądu okolic oczu. Jest to możliwe dzięki zniwelowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia

Redakcja litori.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?