litori.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i lifestyle'u.

Uroda

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku

Kto nie zazdrości Koreankom ich pięknej i nieskazitelnej cery? Wiele Polek chciałoby taką mieć. I może! Wystarczy, że odpowiednio o to zadba. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wygląda koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku!

Olej do oczyszczania

Zaskoczeni? Koreanki swoją pielęgnację twarzy zaczynają właśnie od oczyszczenia jej olejkiem. To pozwala im pozbyć się resztek makijażu i przygotować skórę do dalszej pielęgnacji. Staraj się do tej czynności wybierać olejki z czystym składem.

Oczyszczanie z wodą

To jeszcze nie koniec oczyszczania! Następny etap jest już z użyciem wody i specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Mogą to być różnego rodzaju mydełka, żele lub pianki. Do tego wiele Koreanek używa również szczoteczek do twarzy lub po prostu gąbeczki. Teraz Twoja twarz jest na pewno czysta!

Złuszczaj martwy naskórek!

Wiele osób zapomina o tym, jak bardzo ważną kwestią jest pozbycie się martwego naskórka. Twarz po wykonanym peelingu wygląda dużo lepiej i jest pełna blasku. Staraj się wykonywać go nie częściej niż raz do maksymalnie 3 razy w ciągu tygodnia. Na rynku jest dostępnych wiele peelingów zarówno chemicznych, mechanicznych, jak i enzymatycznych. Dobierz go do swojej cery!

Przywracanie PH skóry

Zainwestuj w tonik lub hydrolat. Oba mają działanie antyoksydacyjne i przywrócą Twojej skórze zdrowy wygląd. Efekty długotrwałego stosowania tych produktów mogą naprawdę Cię zaskoczyć!

Esencja w ruch!

Esencja jest produktem, który namiętnie stosują Koreanki. Inaczej jest z Polkami. Nie wszystkie czują potrzebę, aby zaopatrzyć w nią swoją kosmetyczkę. Przekonać je do tego ma wyjątkowy skład esencji. To właśnie dzięki niemu Koreanki promienieją.

Serum, czyli must have Koreanek

Wybór odpowiedniego serum to naprawdę trudne zadanie. Intensywność jego działania sprawia, że źle dobrany może wyrządzić skórze więcej szkody niż pożytku. Trzeba z nim działać bardzo ostrożnie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą różnego rodzaju kwasy.

Baw się maseczkami!

Jeśli Twoje serum posiada już kwasy, ten etap musisz sobie niestety odpuścić. W innym przypadku możesz śmiało używać maseczek zarówno tych drogeryjnych jak na przykład modne maski w płachcie, jak i te, które w szybki i prosty sposób wykonasz sama w domu. Nie przesadzaj tylko z ich częstotliwością. Dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczą.

Okolice oczu podczas pielęgnacji

Skóra pod oczami jest zupełnie inna niż skóra całej twarzy. Trzeba o nią wyjątkowo zadbać tym bardziej, że jest ona bardzo cienka i to właśnie na niej najszybciej będzie widać pierwsze zmarszczki.

Pamiętaj, że Twoja skóra też pije!

Nie należy zapominać o tym, że skóra potrzebuje bardzo dużo wody. Zapewnij jej to zarówno poprzez nawadnianie organizmu od środka, jak i od zewnątrz. Codziennie nawilżaj ją odpowiednimi kremami, które nie będą mieć w składzie substancji wysuszających.

Filtry nie tylko w lecie

Filtrów namiętnie używamy latem. Jednak negatywne działanie słońca na skórę naszej twarzy może mieć miejsce także zimą. Radzimy więc włączyć do pielęgnacji odpowiednie kremy z filtrami niezależnie od pory roku!

Mamy nadzieję, że wiesz już, w jaki sposób możesz zadbać o skórę swojej twarzy. Gwarantujemy, że odpowiednia i regularna pielęgnacja przyniesie w krótkim czasie wyjątkowy efekt!

BIUROWA-MODA

Udostępnij