Tutaj jesteś

Jak wykonać prawidłowo makijaż ust?

11 września 2022 Uroda makijaż usta


Należy pamiętać o podstawowej pielęgnacji, jeśli chcemy żeby nasze usta były ładnie wymalowane. Bardzo ważne jest stosowanie balsamów nawilżających i peelingów, żeby nie dopuścić do ich przesuszenia.

Jak wykonać makijaż ust?

W tym artykule wyjaśnimy, jak wykonać dobry makijaż usta można w ten sposób powiększyć. Przede wszystkim makijaż musi być dopasowany do kształtu ust. W zależności od kształtu ust malowanie wygląda inaczej. Jasnymi i lekko błyszczącymi kolorami powinno się malować usta wąskie, które dodatkowo nie mają objętości. Gdy chcesz minimalnie je powiększyć to użyj matowego koloru. Na centralną część można nałożyć jaśniejszy odcień. Błyszczyków nie trzeba nakładać na takie usta, ponieważ muszą pozostać matowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że matowe pomadki sprawdzą się najlepiej w przypadku pełnych i dużych ust. Błyszczące pomadki mogą je uwypuklać oraz powiększać. Najpierw użyj podkładu, jeśli chcesz je delikatnie zmniejszyć. Później możesz je obrysować po wewnętrznej stronie. Kobiety, które chcą wyraźniej zaznaczyć kontur ust mogą wybrać skośny pędzelek do aplikacji. W ten sposób można uzyskać lepszą precyzję w malowaniu.

Wybór kosmetyków

Po produkty mineralne sięgamy, gdy naszym celem jest zaznaczenie kontur ust. Najpierw trzeba zwilżyć pędzelek, a potem nanieść wybrany kolor. Taki produkt można nanieść na całe usta, jeśli usta są zadbane i nie ma żadnych widocznych skórek. Produkt mineralny sprawdzi się doskonale przy ustach, które potrzebują nawilżenia. Do tego warto jeszcze zakupić pomadkę nawilżającą. Należy pamiętać, że wybór koloru powinien być zmodyfikowaną i ulepszoną wersją naszego koloru ust. Odcienie różowo-brązowe oraz różowe to tonacje, które są bliskie naturalnemu kolorowi. Możesz być pewna, że dobrze wybrałaś kolor, jeśli po nałożeniu produktu skóra wygląda ładniej. Odcień skóry, jej tonacja, a także włosy przyczyniają się często do wyboru koloru.

Powiększanie ust makijażem

Warto dodać, że bardzo proste jest powiększanie ust makijażem. Najlepiej kupować produkty w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Odpowiednia technika malowania i wybór kosmetyków to klucz do sukcesu. Warto zakupić błyszczyk, pomadkę i konturówkę. Trzeba regularnie odwiedzać drogerie, bo czasami można znaleźć dobrej jakości pomadki za pół ceny. Można śmiało powiedzieć, że usta to element twarzy, na który od razu zwracamy uwagę. Wydatne i duże usta wciąż są w trendach. Jednak nie wszyscy mają naturalne pełne i duże usta. Właśnie dlatego wiele osób próbuje je optycznie powiększyć. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to najbardziej inwazyjny permanentny sposób. Za pomocą kosmetyków do makijażu można usta uwydatnić równie mocno. Najprostszy i najłatwiejszy sposób na powiększenie ust to obrysowanie ich konturówką. Trwała i miękka kredka do ust będzie niezbędna, jeśli chcesz wykonać taki makijaż. Kolorem naszych warg można kierować się kwestii odcienia. Trzeba pamiętać, że konturówka musi być trochę ciemniejsza od naturalnego koloru ust. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak wykonać makijaż ust.

Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia

Redakcja litori.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?