litori.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i lifestyle'u.

Moda

Jakie są rodzaje kapeluszy?

Jakie są rodzaje kapeluszy?

Wiele osób nie wie, że istnieje parę rodzajów kapeluszy. To właśnie od fasonu tej części garderoby zależy, komu będzie on pasował. Na rynku stacjonarnym i internetowym można zauważyć wielki wybór kapeluszy. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Z tego tekstu dowiesz się, jakie są rodzaje kapeluszy oraz na co zwrócić uwagę kupując je.

Pierwszy rodzaj – kapelusz z dużym rondem

Kapelusz z dużym rondem jest znany wielu osobom. Bardzo często jest on wystawiany na manekinach na witrynach sklepowych. Przykładem takiego rodzaju kapelusza jest „Merci”. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo duże rondo, ale oczywiście istnieje dowolność kolorystyczna oraz materiałowa. Jest on bez dwóch zdań bardzo szykowny i elegancki i świetnie wpasuje się do awangardowej stylizacji. Warto zwrócić uwagę, że kapelusz z dużym rondem idealnie pasuje do szpilek lub wysokich kozaków oraz do wielkich okularów.

Drugi rodzaj – kapelusz fedora

Kapelusz fedora jest zazwyczaj wykonany z materiału filcowego. Cechą charakterystyczną tego nakrycia głowy jest szerokie rondo oraz symetryczne wgłębienie od frontu główki. Taki fason sprawia, że jest to bardzo uniwersalny kapelusz, który można łatwo dopasować do wielu stylizacji. Wiele osób nosi go chętnie z ramoneską, trampkami, ale również z eleganckim obuwiem. Ten rodzaj kapelusza jest popularny, ponieważ pasuje do prawie każdej stylizacji. Nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń.

Trzeci rodzaj – kapelusz słomkowy

Bez dwóch zdań kapelusz słomkowy jest hitem każdych wakacji. W nadmorskich miejscowościach można zauważyć wiele osób noszących tę część garderoby. Warto wiedzieć, że kapelusze słomkowe świetnie pasują do stylizacji boho oraz festiwalowych. Jest to zdecydowanie must have każdego lata.

Czwarty rodzaj – kapelusz BB

Bardzo dużo osób nie miało styczności z kapeluszami BB. Są one mniej popularne niż wyżej wymieniane rodzaje. Warto więc dowiedzieć się na ten temat więcej. Kapelusze BB są niezwykle podobne do tych z dużym rondem. Różnią się one swobodnym opadaniem w dół – rondo zazwyczaj jest sztywne. Ten rodzaj nakrycia głowy charakteryzuje się dużym i falującym rondem. Jeżeli zależy nam na ciekawej i wyróżniającej się stylizacji to koniecznie trzeba zacząć uzupełniać swoje stroje o kapelusz typu BB.

W jaki sposób wybrać kapelusz?

Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę kupując kapelusz. Po pierwsze, należy pamiętać, że niektóre fasony są przeznaczone do konkretnych stylizacji i nie będą pasowały do wszystkiego. Oznacza to, że przed zakupem kapelusza trzeba zastanowić się co mamy w szafie i co będziemy najczęściej nosić do kapelusza. Warto zwrócić uwagę na fakt, że do eleganckich stylizacji najbardziej pasować będą kapelusze z dużym rondem. Jeżeli natomiast chcemy zakładać kapelusz do luźnej, letniej stylizacji to idealny będzie fason słomkowy. Idealnym rozwiązaniem, które będzie uniwersalne jest fedora. Na rynku jest naprawdę duży wybór kapeluszy. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij